$249.99
Was$299.99Save $50.00 (17%)
3.2 cu. ft. Compact Fridge - DAR032B2SLM
$249.99
Was$299.99Save $50.00 (17%)
Key Features
3.2 cu. ft. (90 L) Capacity Compact Refrigerator
2 full width and 1 half width glass shelves
Automatic defrost
Integrated door shelving with tall bottle storage
Mechanical thermostat
Integrated door handle
Reversible door hinge
Smooth back design
Available from Drimmers Appliances, serving customers throughout Florida.
Features
3.2 cu. ft. (90 L) Capacity Compact Refrigerator
2 full width and 1 half width glass shelves
Automatic defrost
Integrated door shelving with tall bottle storage
Mechanical thermostat
Integrated door handle
Reversible door hinge
Smooth back design
12 months parts and labor coverage
ENERGY STAR® certified, energy-efficient to help you save money without sacrificing performance
R600a refrigerant
Specifications
Warranty
| Parts | 1 Year |
| Labor | 1 Year |
Dimensions & Weight
| Width | 18.69 in. |
| Height | 34.06 in. |
| Length | 17.5 in. |
| Weight | 45.19 lbs. |
| Package Weight | 49.6 lbs - 22.50 kg |
| Package Width | 19.50" - 49.53 cm |
| Package Depth | 18.31" - 46.51 cm |
| Package Height | 34.63" - 87.96 cm |
| Interior Width | 15.38" - 39.07 cm |
| Interior Depth | 14.19" - 36.04 cm |
| Interior Height | 29.19" - 74.14 cm |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 19.5 in. |
| Shipping Height | 34.63 in. |
| Shipping Length | 18.31 in. |
| Shipping Weight | 49.6 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 49.6 lbs. |
| Source | Manufacturer |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | 6.45 ft³ |
| Dimensional Weight | 80.15 lbs. |
| Total of Cubes | 6.45 ft³ |
| Total of Dimensional Weight | 80.15 lbs. |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Danby Appliances in Florida.












