$219.99
Was$229.99Save $10.00 (4%)
Avanti 3.2 cu. ft. Compact Refrigerator - AR321BB
$219.99
Was$229.99Save $10.00 (4%)
Depth : Counter Depth
Key Features
3.2 cu. ft. capacity
Removable Glass Shelves (2 full size and 1 half size)
Full range temperature control
Automatic defrost
Reversible door with recessed door handle
ENERGY STAR certified
Covered by Avanti's 1-Year Manufacturer Limited Warranty
Available from Drimmers Appliances, serving customers throughout Florida.
Features
3.2 cu. ft. capacity
Removable Glass Shelves (2 full size and 1 half size)
Full range temperature control
Automatic defrost
Reversible door with recessed door handle
ENERGY STAR certified
Covered by Avanti's 1-Year Manufacturer Limited Warranty
Specifications
Dimensions & Weight
| Width | 18.5 in. |
| Height | 33.5 in. |
| Length | 17.5 in. |
| Weight | 50 lbs. |
| Carton Dimensions (in) | 35.25 H x 19.75 W x 18.5 D |
| Shipping Weight (lb) | 48 lbs. |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 23.5 in. |
| Shipping Height | 38.5 in. |
| Shipping Length | 22.5 in. |
| Shipping Weight | 53 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 53 lbs. |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | 6.28 ft³ |
| Dimensional Weight | 78.03 lbs. |
| Total of Cubes | 6.28 ft³ |
| Total of Dimensional Weight | 78.03 lbs. |
Specifications
| Shipping Weight (lb) | 48 lbs. |
| Power | 15A/120V/1650W |
| Installation Type | Freestanding |
| Unit Dimensions (in) | 17.50" x 18.50" x 33.50" |
| Unit Weight (lb) | 50 |
| Carton Dimensions | 35.25 H x 19.75 W x 18.5 D |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Avanti Appliances in Florida.
















