49 cu ft Pass-Thru Refrigerator, 2 Front Door Glass, 2 Back Door Solid - UCRP149GS71A
49 cu ft Pass-Thru Refrigerator, 2 Front Door Glass, 2 Back Door Solid
Model: UCRP149GS71A


49 cu ft Pass-Thru Refrigerator, 2 Front Door Glass, 2 Back Door Solid
Model: UCRP149GS71A
Available from Drimmers Appliances, serving customers throughout Florida.
Specifications
Specifications
Product Information
| Amps: Running (115 v) | 6.4 A |
| Capacity: Total Volume (cu ft) | 49 cu ft |
| Control Type | Digital |
| Dimensions: Product Depth | 32" (813mm) |
| Dimensions: Product Height | 83 1/4" (2115mm) |
| Dimensions: Product Width | 56 11/16" (1440mm) |
| Refrigerant Type | R290 |
| Shipping Depth | 35.83 |
| Shipping Height | 89.76 |
| Shipping Weight | 440 |
| Shipping Width | 60.24 |
| Temperature Range | 28°F to 46°F |
You might also like these best sellers...
Where to Buy U-Line Appliances in Florida.










