79 cu ft Roll-In Refrigerator, Solid Door - UCRE666SS71A
Available from Drimmers Appliances, serving customers throughout Florida.
Specifications
Specifications
Product Information
| Amps: Running (115 v) | 19.2 A |
| Capacity: Total Volume (cu ft) | 79 cu ft |
| Control Type | Digital |
| Dimensions: Product Depth | 45 1/2" (1130mm) |
| Dimensions: Product Height | 88 1/2" (2247mm) |
| Dimensions: Product Width | 66 7/8" (1698mm) |
| Refrigerant Type | R290 |
| Shipping Depth | 70.87 |
| Shipping Height | 94.49 |
| Shipping Weight | 639 |
| Shipping Width | 47.24 |
| Temperature Range | 28°F to 46°F |
You might also like these best sellers...
Where to Buy U-Line Appliances in Florida.











