72" Front-Venting 3 Door Undercounter Refrigerator - UCRE372SS61A
Specifications
Specifications
Product Information
| Amps: Running (115 v) | 6.8 A |
| Capacity: Total Volume (cu ft) | 19.86 cu ft |
| Control Type | Digital |
| Dimensions: Product Depth | 31 3/4" |
| Dimensions: Product Height | 33 31/32" |
| Dimensions: Product Width | 71 29/32" |
| Refrigerant Type | R290 |
| Shipping Depth | 37.8 |
| Shipping Height | 42.52 |
| Shipping Weight | 430 |
| Shipping Width | 77.56 |
| Temperature Range | 28°F to 46°F |
You might also like these best sellers...
Where to Buy U-Line Appliances in Florida.











