60" Front-Venting 2 Door Undercounter Refrigerator - UCRE360SS61A
Specifications
Specifications
Product Information
| Amps: Running (115 v) | 3.4 A |
| Capacity: Total Volume (cu ft) | 17.04 cu ft |
| Control Type | Digital |
| Dimensions: Product Depth | 31 3/4" |
| Dimensions: Product Height | 33 31/32" |
| Dimensions: Product Width | 60 13/32" |
| Refrigerant Type | R290 |
| Shipping Depth | 37.8 |
| Shipping Height | 42.52 |
| Shipping Weight | 342 |
| Shipping Width | 65.75 |
| Temperature Range | 28°F to 46°F |
You might also like these best sellers...
Where to Buy U-Line Appliances in Florida.











