79 cu ft Roll-In Freezer, Solid Door - UCFZ666SS71A
Specifications
Specifications
Product Information
| Amps: Running (115 v) | 19.2 A |
| Capacity: Total Volume (cu ft) | 79 cu ft |
| Control Type | Digital |
| Dimensions: Product Depth | 46 1/2" (1181mm) |
| Dimensions: Product Height | 89 3/4" (2279mm) |
| Dimensions: Product Width | 66 7/8" (1698mm) |
| Refrigerant Type | R290 |
| Shipping Depth | 47.64 |
| Shipping Height | 97.24 |
| Shipping Weight | 639 |
| Shipping Width | 70.87 |
| Temperature Range | -13°F to 14°F |
You might also like these best sellers...
Where to Buy U-Line Appliances in Florida.











