27" Front-Venting 1 Door Undercounter Freezer - UCFZ327SS11A
Available from Drimmers Appliances, serving customers throughout Florida.
Specifications
Specifications
Product Information
| Amps: Running (115 v) | 6 A |
| Capacity: Total Volume (cu ft) | 6.39 cu ft |
| Control Type | Digital |
| Dimensions: Product Depth | 31 3/4" |
| Dimensions: Product Height | 33 31/32" |
| Dimensions: Product Width | 27 21/32" |
| Refrigerant Type | R290 |
| Shipping Depth | 35.43 |
| Shipping Height | 41.73 |
| Shipping Weight | 231 |
| Shipping Width | 30.31 |
| Temperature Range | -13°F to 14°F |
You might also like these best sellers...
Where to Buy U-Line Appliances in Florida.











